Hypnosis THIEVES 8 swym zapachem uwodzi. Nuty korzenne w wytrawnej wersji zachwycą niejeden nos. Użyte w niej olejki eteryczne nie są jednak przypadkowe.

Mieszanka złodziejska... nazwa dość dziwaczna, niezbyt zachęcająca i na to wszystko słowo "złodziej" i "złodzieje", w przypadku tego blendu, odmieniane jest przez wszystkie przypadki i osoby, w zależności od producenta:))) u nas jest podobnie:) 

Skąd ta nazwa? 

Legenda o mieszance złodziejskiej ma swoje korzenie w mrocznych czasach średniowiecza, kiedy Europa zmagała się z pandemią Czarnej Śmierci. W XIV wieku, kiedy zaraza dotarła do swojego apogeum, pojawiła się opowieść o grupie złodziei okradających chorych i zmarłych, którzy stosując mieszankę ziół i olejków eterycznych, cudownie unikali śmiertelnej dżumy. Właśnie wtedy, według legendy, narodziła się tajemnicza mieszanka – kombinacja olejków goździkowego, eukaliptusowego, cynamonowego, rozmarynowego i cytrynowego.

Przeskakując do XVII wieku, w czasach kolejnych ognisk zarazy, zyskuje na znaczeniu inny fascynujący element medyczny – maska dżumna. Te charakterystyczne maski z długim dziobem stały się symbolem walki z zarazą. Lekarze wypełniali „dzioby” maski różnego rodzaju aromatycznymi ziołami, przyprawami oraz olejkami eterycznymi. Wierzyli, że te substancje mogą ochronić ich przed wyziewami, które uważano za przyczynę choroby.

Podobnie jak w średniowiecznej mieszance złodziejskiej, zioła i olejki w maskach dżumnych miały nie tylko zapewniać ochronę, ale również oferować terapeutyczne właściwości. Ich zastosowanie było praktycznym wykorzystaniem wiedzy o mocach natury, która od wieków była wykorzystywana do celów leczniczych.

Hypnosis THIEVES 8: Most między przeszłością, a teraźniejszością

Hypnosis THIEVES 8 jest współczesnym odzwierciedleniem tej dawnej wiedzy. Mieszanka ta, choć inspirowana przeszłością, jest doskonałym przykładem na to, jak dawne tradycje mogą być przeniesione w nowoczesne czasy, oferując naturalne metody poprawy samopoczucia i zdrowia. Wykorzystując właściwości antyseptyczne, antywirusowe i wzmacniające odporność swoich składników, Hypnosis THIEVES 8 nawiązuje do dawnych metod ochrony i uzdrawiania, jednocześnie dostosowując się do współczesnych potrzeb.

Dzisiaj, kiedy na nowo doceniamy wartość naturalnych metod dbania o zdrowie, mieszanka złodziejska – zarówno w formie historycznej, jak i nowoczesnej interpretacji w Hypnosis THIEVES 8 – przypomina nam o sile i mądrości, którą natura oferuje człowiekowi. Historia ta łączy w sobie tajemnicę, przetrwanie i wiedzę o mocy ziół, będąc mostem łączącym dawne czasy z teraźniejszością.

Dużo zdrowia!